روغن چریش را می‌شناسید؟ — ۶ مورد از فواید روغن چریش برای مو + درمان شوره سر

فواید روغن چریش چیست؟ آیا این روغن را می‌شناسید؟ در این مقاله از مجله اویور همراه ما باشید تا شما را با یکی از روغن‌های خارق العاده طبیعی مو و فواید آن آشنا نماییم.

در ابتدا قصد داریم شما را با این روغن آشنا نماییم. جالب است بدانید که درخت چریش در هند بسیار مقدس بوده و به عنوان درختی است که توانایی درمان همه بیماری‌ها را دارد.

دلیل این موضوع این است که هر قسمت از این درخت برای برخی اهداف درمانی و بهداشتی متفاوتی استفاده می‌شود.

از شاخه‌های این درخت برای مسواک زدن دندان‌ها، گل‌ها برای رایحه درمانی، له شدن برگ‌ها برای مشکلات پوستی یا حتی برای مصارف درمانی استفاده می‌شود.

با این حال، از دانه‌ها و گل‌های این درخت برای استخراج روغن قوی و قدرتمند چریش استفاده می‌شود. خواص ضد باکتریایی، ضد قارچی و ضد میکروبی موجود در این روغن، آن را به یک ماده عالی برای درمان چندین مشکل پوست و مو تبدیل کرده است.
اما این موضوع داستان تازه‌ای نیست چرا که استفاده از روغن چریش برای مو و پوست از سالیان دراز متداول بوده است.

در هند، زنان هندی قرن‌هاست که این موضوع را دنبال می‌کنند و چندین مسئله و عارضه رایج را با کمک آن حل کرده‌اند.

در ادامه قصد داریم شما را با پنج مورد از فواید روغن چریش آشنا نماییم:

۱. فواید روغن چریش و درمان شوره سر

فواید روغن چریش و درمان شوره سر

همان‌طور که می‌دانید دلایل ایجاد شوره سر بسیار زیاد و مختلف است. این موضوع می‌تواند به دلیل عادت‌های بد مراقبت از مو یا واکنش محصولی باشد که با نوع موی شما مناسب نیست.

دلیل هر چه باشد، آنچه می دانیم شوره سر یک مشکل شرم آور مو است و به دلیل وجود قارچ‌های کاندیدا و مالاسزیا روی پوست سر رخ می‌دهد. از آنجایی که چریش دارای خواص ضد قارچی است، به طور موثری به خلاص شدن از شر قارچ‌های ایجاد کننده شوره سر کمک می‌کند.
جالب است بدانید که سایر مشکلات مرتبط با شوره سر مانند خارش و تحریک پوست سر نیز با استفاده از روغن چریش بر روی مو قابل درمان است.

۲. روغن چریش و درمان شپش سر

روغن چریش و درمان شپش سر

جالب است بدانید که شپش در بین دختران جوان و گاهی در بزرگسالانی که از حیوان خانگی نگهداری می‌کنند، بسیار شایع است.

این موضوع می‌تواند کاملاً برای افراد اذیت کننده باشد. مخصوصا که شپش‌ها می‌توانند با سرعت بسیار بالایی تکثیر شوند.

بنابراین مهم است که به سرعت به مشکل رسیدگی شود تا بعداً به یک مشکل بزرگ تبدیل نشود. روغن چریش حاوی یک عامل حشره‌کش است که شپش و همچنین تخم آن را از بین می‌برد و در نتیجه تولید مثل آن را متوقف می‌کند. بوی تند این روغن، شپش را دفع کرده و در نهایت آن‌ها را به طور کامل از روی مو و پوست سر از بین می‌برد.

۳. جلوگیری از نازک شدن موها

جلوگیری از نازک شدن موها با روغن چریش

نازک شدن و کچلی مو باعث پریشانی و بی خوابی شما می‌شود؟ استرس، عادات غذایی نامناسب، استفاده بیش از حد از محصولات و ابزارهای حالت‌دهنده مو می‌تواند منجر به نازک شدن مو شود.

استفاده از روغن چریش برای مو می‌تواند به رفع این مشکل کمک شایانی کند.

روغن چریش سرشار از اسیدهای چرب است که به طرق مختلف برای پوست سر مفید است. استفاده منظم از این روغن روی پوست سر، فولیکول‌های مو را تقویت کرده و رشد مو را به میزان زیادی تقویت می‌کند.
علاوه بر این، روغن چریش از تولید بیش از حد سبوم بر روی پوست سر جلوگیری می‌کند. (این موضوع دلیل نازک شدن مو و رشد راکد مو است)

۴. فواید روغن چریش و جلوگیری از سفیدی زودرس مو

فواید روغن چریش و جلوگیری از سفیدی زودرس مو

همان‌طور که می‌دانید سفید شدن زودرس مو می‌تواند موضوعی کاملاً نگران کننده برای افراد در سنین پایین باشد، زیرا هیچ کس دوست ندارد بزرگتر از سن خود به نظر برسد.
در حالی که رنگ‌های شیمیایی می‌توانند تسکین موقتی را برای افراد در جامعه ایجاد کنند، اگر به دنبال یک جایگزین مطمئن و طبیعی برای جلوگیری از سفید شدن مو هستید، روغن چریش را برای موهایتان توصیه می‌کنیم.

با این حال، باید بدانید که فقط از سفید شدن موهای بیشتر جلوگیری می‌کند. موهایی که قبلاً به دلیل افزایش سن خاکستری شده‌اند، دوباره به طور ناگهانی سیاه نخواهند شد.

۵. چریش باعث رشد مو می شود

روغن چریش باعث رشد مو می شود

آیا می‌دانستید روغن چریش همچنین می تواند رشد مو را تقویت کند؟ بله درست است یکی دیگر از فواید روغن چریش تقویت رشد مو است. خواص بازسازی کننده روغن چریش فولیکول‌های مو را تحریک کرده و در نتیجه رشد مو را تشویق و تقویت می‌کند.
روغن چریش همچنین گردش خون را در پوست سر افزایش می‌دهد که این موضوع به نوبه خود از ریزش بیش از حد مو و نازک شدن آن ناشی از عواملی مانند آلودگی، استرس و داروها جلوگیری می‌کند.

از آنجایی که به دلیل خواص ضد التهابی و آنتی بیوتیکی، عفونت‌های پوست سر را نیز اصلاح می‌کند و به مو اجازه می‌دهد تا به روند رشد طبیعی خود بازگردد.

۶. فواید روغن چریش و درمان عفونت های پوست سر

فواید روغن چریش و درمان عفونت های پوست سر

خواص درمانی قوی روغن چریش آن را به یک ماده عالی برای درمان عفونت های پوست سر تبدیل کرده است. در فصل زمستان به دلیل کاهش ناگهانی دما، پوست سر خشک شده و بیشتر مستعد عفونت می‌شود. خواص ضد التهابی، ضد عفونی کننده، ضد باکتریایی، ضد قارچی و ضد ویروسی روغن چریش در این دوران مفید است.
جالب است بدانید که روغن چریش، تعادل PH را خنثی کرده و در نتیجه تولید سبوم را تنظیم می‌کند. از اینکه در این مقاله از مجله اویور با عنوان فواید روغن چریش همراه ما بودید، خرسندیم.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *