۶ مورد از فواید لوسیون بدن – درخشندگی پوست و ماساژ بدن با لوسیون

فواید لوسیون چیست؟ اگر از هر خانمی درباره استفاده از لوسیون بدن سوال شود شاید همه آن‌ها حداقل یکبار از لوسیون استفاده کرده باشند بدون اینکه فواید آن را بدانند. با مجله اویور همراه شوید تا ما شما را با این فواید آشنا کنیم. استفاده از لوسیون بدن یکی از معدود روش‌های مفید و ارزان قیمتی که همه افراد می‌توانند از طریق استفاده از آن پوست بدن خود را نوازش کرده و حس طراوات و لطافت را به پوست خود اضافه کنند.
6 مورد از فواید لوسیون بدن

همان‌طور که می‌دانید لوسیون بدن حمام با مرطوب نگه داشتن پوست فرد از خشک شدن و پوسته‌پوسته شدن آن جلوگیری می‌کند، در حالی که لوسیون مراقبت از پوست بدن، آرنج‌ها و پاشنه‌های خشن پا را به همراه سایر نواحی خشک پوست، نرم می‌کند. وجه اشتراک این دو نرم نگه داشتن و مرطوب نگه داشتن پوست بدن است.

اگر شما یک لوسیون بدن با کیفیت انتخاب کرده باشید، به‌راحتی می‌تواند روی پوست‌های پوسته‌دار و کم‌آبی که به نظر خشن و غیرجذاب به نظر می‌رسد، معجزه کند. اما فواید لوسیون بدن به این موارد محدود نمی‌شود. همانطور که می‌دانید لوسیون بدن به راحتی می‌تواند مزایای بسیاری را برای افرادی که از آن به صورت منظم استفاده می‌کنند، فراهم کند. فوایدی از قبیل:

۱. آبرسانی دوباره به پوست خشک شده و فواید لوسیون

آبرسانی دوباره به پوست خشک شده و فواید لوسیون

جالب است بدانید که مشتری دائمی لوسیون‌های بدن افرادی هستند که به دلیل شرایط محل زندگی خود و یا نوع کار در شرایط بد آب‌و هوایی زندگی می‌کنند. این افراد برای سالم نگه داشتن پوست خود، اغلب از لوسیون بدن به طور منظم، شاید حتی روزانه استفاده کنند.

لازم است بدانید که اگر پوست شما در اثر باد، سرما یا گرما ترک خورده و یا خشک شده است نمی تواند با لوازم آرایشی معمولی به‌راحتی درمان شود. از سوی دیگر ممکن است شما پوستی حساس داشته باشید. بنابراین اصلا مهم نیست که در کدام نوع آب و هوا زندگی می‌کنید، پوست شما می‌تواند به‌راحتی خشک و تحریک شود.

جالب است بدانید که لوسیون بدن با کیفیت، که بعد از هر دوش یا حمام استفاده می‌کنید، می‌تواند به حفظ رطوبت عمیق در پوست شما کمک شایانی کند تا آن را هیدراته و انعطاف پذیر نگه دارد.

۲. برطرف کردن لکه‌های اضافی خشک و زبر روی پوست با لوسیون بدن

برطرف کردن لکه‌های اضافی خشک و زبر روی پوست با لوسیون بدن

اما لوسوین بدن فقط برای استفاده از افرادی که پوست خشکی دارند طراحی نشده است. شما حتی اگر پوستی معمولی یا نرمال دارید، ممکن است بر روی بدن خود نواحی زبر و سختی داشته باشید که شما را آزار می‌دهد. به عنوان مثال اطراف آرنج یا زانو. جالب است بدانید شما با استفاده منظم از یک لوسیون به‌راحتی می‌توانید از فواید آن بهره برده و با زبری پوست خود خداحافظی کنید و آن را مانند بقیه بدن خود صاف و ابریشمی کنید.

۳. برطرف کنندگی پینه پا و فواید لوسیون

برطرف کنندگی پینه پا و فواید لوسیون

یکی دیگر از فواید لوسیون بدن، برطرف‌کنندگی پینه پا محسوب می‌شود. اگر شما زمان زیادی در طول روز روی پا می‌ایستید، ممکن است پاهای شما پینه بسته باشد که این موضوع در نوع خود بسیار دردناک و ناخوشایند هستند. یک لوسیون بدن مرطوب‌کننده به‌راحتی می‌تواند این نواحی را انعطاف پذیر کند و به شما کمک کند تا پوست مرده را راحت‌تر از زمانی که بدون لوسیون آن را امتحان کرده‌اید از بین ببرید.

۴. داشتن احساس خوب و پوستی و فواید لوسیون

وقتی شما خسته از سرکار برمی‌گردید مطمئنا ماساژ و مالیدن یک کرم مرطوب کننده بر روی اندام یا تنه خسته خود را دوست دارید. شما با این کار می‌توانید از حس آرامش بخش لوسیون استفاده شده روی پاها و بازوهای خود لذت ببرید.

۵. ماساژ بدن و ایجاد حس آرامش با لوسیون بدن

تصور غلطی وجود دارد که عنوان می‌کند لوسیون تنها برای پوست‌های آسیب‌دیده مفید است لازم است بدانید حتی اگر پوست شما خوش فرم و نرمال است و نیازی به مرطوب شدن با لوسیون ندارد، ماساژ بدن با لوسیون معطر روی دست‌ها را امتحان کنید. حتی می‌توانید لوسیونی دریافت کنید که در حین استفاده گرم می‌شود تا گرمای حسی را به قسمت‌هایی از بدن که روی آن اعمال می‌شود، اضافه کند. احساس نرمی ملایم روی پوست شما که با حرکات ماساژ سفت و ثابت می‌چرخد می‌تواند استرس را از بین ببرد، درد را کاهش دهد و اندورفین را تقویت کند تا احساس خوبی به شما بدهد.

۶. درخشان کردن پوست و فواید لوسیون بدن

درخشان کردن پوست و فواید لوسیون بدن

یکی از فواید لوسیون بدن که در میان عموم افراد جامعه رایج است، درخشندگی پوست فرد پس از استفاده از لوسیون بدن است. گاهی اوقات ویژگی‌های روشن کننده در لوسیون تعبیه می‌شود تا هنگام استفاده به صورت لکه‌های درخشان بر روی پوست ظاهر شود. برخی از لوسیون های آرایشی می‌توانند پوست را روشن کنند تا پوسته های کدر و مرده را از بین ببرند و بافت‌های زیرین را جوان کنند.

جالب است بدانید که لوسیون مراقبت از بدن اهداف مختلفی را انجام می‌دهد که برای کاربران در زندگی روزمره یا برای موقعیت‌های خاص مفید است.

مردان و زنان در همه اقشار، اقلیم‌ها و مناطق گاهی اوقات نیاز به آبرسانی به پوست دارند. با بالا رفتن سن زنان و خشک شدن پوست آنها، لوسیون بدن می‌تواند به یک ماده اصلی تبدیل شود که به حفظ سلامت و جذابیت پوست کمک می کند.
از اینکه همراه مجله اویور هستید، سپاس‌گزاریم.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *